За нас

Како водечки производител во хемиската индустрија, нашата компанија Wenzhou Blue Dolphin New Material Co., Ltd.е посветена на задоволување на различните потреби на нашите клиенти.Благодарение на долгогодишното искуство и експертиза, се етаблиравме како доверлив партнер за компании од различни индустрии.Нашиот главен фокус е да произведуваме и снабдуваме висококвалитетни хемиски производи кои ги задоволуваат потребите на различни индустрии.

 • околу-1
 • околу-2

Топли производи

Нашите Предности

Она што не издвојува од нашите конкуренти е нашата посветеност на задоволството на клиентите.Нашите најголеми продажни точки се нашата доверливост, конзистентност и клиент-центричен пристап.Ние изградивме репутација за испорака на производи со највисок квалитет на време и по конкурентни цени.Дополнително, ние веруваме во градење на долгорочни односи со нашите клиенти бидејќи знаеме дека меѓусебната доверба и соработка се клучни за успехот.

процес

Нови Продукти

 • Оптички осветлувач OB-1 cas1533-45-5

  Оптички осветлувач OB-1 cas1533-45-5

  Одлични перформанси за осветлување: OB-1 обезбедува одличен ефект на осветлување за подобрување на визуелниот изглед на вашите производи.Со неутрализирање на жолтите и зголемување на белината, тој создава атрактивен, жив изглед.Разновидност: Нашиот оптички осветлувач OB-1 е разноврсен и може успешно да се примени во различни индустрии.Без разлика дали ви треба осветлувач за текстил, пластика, хартија или детергенти, OB-1 ќе даде одлични резултати.Стабилност и издржливост: OB-1 има одлична стабилност ...

 • Оптички осветлувач OB cas7128-64-5

  Оптички осветлувач OB cas7128-64-5

  OBcas7128-64-5 припаѓа на семејството на стилбени, што ги обезбедува неговите супериорни перформанси како оптички осветлувач.Примена: Ова флуоресцентно средство за белење е широко користено во текстилната индустрија, како што се облека, постелнина, завеси и тапацир, итн., каде што се многу потребни живи и светли бои.Карактеристики Одличен ефект на избелување: OBcas7128-64-5 ефикасно ја коригира промената на бојата и досадноста, давајќи ѝ на ткаенината светол и убав изглед.Висок афинитет: погоден за различни...

 • Флуоресцентен осветлувач KSN cas5242-49-9

  Флуоресцентен осветлувач KSN cas5242-49-9

  Белење својства: KSN дава светла флуоресценција, а со тоа ја подобрува белината, што сигурно ќе го привлече вниманието на клиентите.Неговата способност да го претвори УВ зрачењето во видлива сина светлина обезбедува уникатен ефект на осветлување што ќе го издвои вашиот производ од конкуренцијата.Широк опсег на апликации: KSN има широк опсег на апликации и може да се користи во различни индустрии како што се производство на хартија, печатење и боење текстил и производство на детергенти.Неговата компатибилност со ...

 • Оптички осветлувач ER-1 cas13001-39-3

  Оптички осветлувач ER-1 cas13001-39-3

  ER-Ⅰ се издвојува меѓу многуте оптички осветлувачи за одличниот квалитет и одличните перформанси.Нашироко се смета за извонредна алатка за трансформирање на ткаенините во брилијантни, живописни и визуелно привлечни производи.Нашиот тим од експерти вложи многу време и напор во развојот на ER-I за да се осигура дека ги надминува индустриските стандарди.Со своите незаменливи својства за белење, тој стана прв избор во индустриите како што се текстил, хартија, пластика и детергенти.Клучот за успехот...

 • Оптички осветлувач CBS-X/осветлувач 351 cas27344-41-8

  Оптички осветлувач CBS-X/осветлувач 351 cas2734...

  Детали за производот Хемиска формула: C26H26N2O2 CAS број: 27344-41-8 Молекуларна тежина: 398,50 Изглед: светло жолт кристален прав Точка на топење: 180-182°C Растворливост: нерастворлив во вода, растворлив во органски растворувачи: е компатибилен со COB-35 различни полимери, вклучувајќи поливинил хлорид (ПВЦ), полиетилен (PE) и полиестер (ПЕТ).Може да се користи во производството на текстил, детергенти, пластика, хартија и други индустрии кои треба да ја подобрат белината и да ја подобрат...

 • Оптичко средство за осветлување BBU/Optical Brightener 220 CAS16470-24-9

  Оптичко осветлувачко средство BBU/Optical Brightene...

  Optical Brightener 220, високо ефикасно и разноврсно флуоресцентно средство за белење, широко се користи во индустријата за текстил, хартија, пластика и детергент.Дејствува така што ја апсорбира невидливата ултравиолетова светлина и повторно ја емитува како видлива сина светлина, со што се спротивставува на природното пожолтување на материјалите.Овој процес драматично го подобрува изгледот на финалниот производ, генерирајќи брилијантен и чист бел ефект.Детали за производот 1. Спецификации – Chemical Optical Brighte...

 • Флуоресцентен осветлувач 135 cas1041-00-5

  Флуоресцентен осветлувач 135 cas1041-00-5

  флуоресцентното средство за избелување 135 е светло жолт прав, лесно растворлив во органски растворувачи, но нерастворлив во вода.Има висока точка на топење и добра термичка стабилност, обезбедувајќи ја неговата ефикасност во различни техники на обработка.Висока ефикасност на осветленоста и белината: Нашиот хемиски оптички осветлувач 135 обезбедува одлично подобрување на осветленоста и белината, што го прави одличен избор за производи за кои е потребен жив и привлечен изглед.Подобрениот ефект на осветленост е ...

 • Оптички осветлувач 378/ FP-127cas40470-68-6

  Оптички осветлувач 378/ FP-127cas40470-68-6

  Области на примена - Текстил: Оптичкиот осветлувач 378 може лесно да се нанесе на памук, полиестер и други синтетички ткаенини за да се подобри изгледот на готови текстилни производи.- Пластика: Ова осветлувачко средство е широко користено во пластичната индустрија, каде што помага да се подобри визуелната привлечност на пластичните материјали и производи.- Детергенти: Optical Brightener 378 е суштинска состојка во детергентите за перење, бидејќи значително ја зголемува осветленоста и белината на облеката.Бидете...

 • Оптички осветлувач OB-2 cas2397-00-4

  Оптички осветлувач OB-2 cas2397-00-4

  OB-2 CAS 2397-00-4 нуди неколку предности Одличен ефект на избелување: подобрување на белината и осветленоста на материјалот и подобрување на неговата визуелна привлечност.Засилена корекција на бои: Маскира несакани жолти тонови, создавајќи живи, вистински бои.УВ заштита: Апсорбира и неутрализира штетното УВ зрачење, спречувајќи деградација на материјалот и одржувајќи го неговиот квалитет.Широк асортиман на примени: Погоден е за разни материјали како пластика, текстил, бои, мастила и сл., а има...

 • оптички осветлувач KSNcas5242-49-9

  оптички осветлувач KSNcas5242-49-9

  Физички својства - Изглед: бел кристален прав - Точка на топење: 198-202°C - Содржина: ≥ 99,5% - Влага: ≤0,5% - Содржина на пепел: ≤0,1% примена KSNcas5242-49-9 има широк опсег на апликации, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на - Текстил: ја подобрува белината и осветленоста на ткаенините, правејќи ги визуелно попривлечни.- Хартија: Ја подобрува осветленоста и рефлектирачките својства на хартијата, што резултира со живописни отпечатоци и супериорна естетика.- Детергент: Додавање KSNcas5242-49-9 во...

 • Оптички осветлувач ER-II cas13001-38-2

  Оптички осветлувач ER-II cas13001-38-2

  ER-II cas 13001-38-2 е многу разновиден и стабилен оптички осветлувач компатибилен со широк спектар на материјали.Лесно може да се вклучи во различни процеси како што се боење, печатење и обложување без да се загрози интегритетот на производот.Со својата одлична стабилност и компатибилност, тој обезбедува долготрајна осветленост и издржливост на финалниот производ.Една од главните предности на ER-II cas 13001-38-2 е неговиот одличен ефект на избелување.Ефикасно ги маскира несаканите...

 • оптички осветлувач 367/Оптички осветлувач KCBcas5089-22-5

  оптички осветлувач 367/Оптички осветлувач KCBca...

  Одлични перформанси за избелување: Хемискиот оптички осветлувач 367cas5089-22-5 покажува беспрекорни перформанси во подобрувањето на осветленоста и белината на боите, ефикасно елиминирајќи го секое несакано пожолтување или досада.Резултатот се производи кои без напор го привлекуваат окото и ги ангажираат потрошувачите.Широка применливост: Нашите оптички осветлувачи можат ефикасно да се применат на различни материјали, вклучувајќи ткаенини, пластика, хартија и детергенти.Оваа разновидност го прави навистина вредно решение за...

Нашиот блог

Подобрен визуелен привлечност со OB-1 оптички светла...

Подобрен визуелен привлечност со оптички осветлувач OB-1: разновидно решение со супериорни својства за осветлување

Дали сакате да им дадете на вашите производи живописен и привлечен изглед?Не гледајте подалеку од OB-1, нашиот супериорен оптички осветлувач со исклучителни осветлувачки својства.Оваа револуционерна хемија ефикасно ги неутрализира жолтите и ја подобрува белината за импресивно заробени...

„Револуционерен пробив во хемиската...

„Револуционерен пробив во хемиската индустрија ветува одржливи решенија за зелена иднина“

Додека светот продолжува да се бори со еколошките предизвици, хемиската индустрија е подготвена да игра витална улога во изнаоѓањето одржливи решенија.Научниците и истражувачите неодамна направија импресивно откритие што може да направи револуција во областа и да го отвори патот за позелена, повеќе ...

Истражувачите направија чекор напред во развојот на...

Истражувачите направија чекор напред во развојот на биоразградлива пластика

Научниците постигнаа значителен напредок во областа на биоразградлива пластика, важен чекор кон заштита на животната средина.Истражувачки тим од престижен универзитет успешно разви нов вид пластика која биоразградува за неколку месеци, нудејќи потенцијално решение за...